دستورالعمل جمع آوري نمونه ادرار در خانم ها (كشت ادرار)

1 – آزمايش كشت ادرار بايد قبل از شروع مصرف آنتي بيوتيك انجام شود . چنان چه در يك هفته گذشته هر گونه داروي آنتي بيوتيك مصرف كرده ايد به اطلاع پزشك و آزمايشگاه برسانيد . اگر در حال مصرف آنتي بيوتيك هستيد با نظر پزشك معالج بهتر است كه يك هفته پس از اتمام دارو اقدام به تهيه نمونه جهت آزمايش نماييد .

2 – بهترين نمونه جهت تشخيص عفونت هاي ادراري ، نخستين نمونه ادرار صبحگاهي است .

3 – پيش از انجام آزمايش از نوشيدن مقادير زياد آب و ساير مايعات اجتناب نماييد .

4 – دست هاي خود را كاملا با آب و صابون به خوبي شسته و خشك نماييد .

5 – درب ظرف ادرار را با احتياط باز كنيد . تحت هيچ عنوان دست هاي شما نبايد با سطح داخلي ظرف ادرار يا درب آن تماس پيدا كند .

6 – با يك دست ، چين هاي پوستي دستگاه تناسلي را از هم باز كرده و با پنبه آغشته به آنتي سپتيك اطراف پيشابراه و مقعد را از جلو به عقب تميز كنيد .

7 – – درب ظرف كشت ادرار را با احتياط باز كنيد . تحت هيچ عنوان دست هاي شما نبايد با سطح داخلي ظرف ادرار يا درب آن تماس پيدا كند .

8 – مقدار كمي از قسمت اول ادرار ( دو ثانيه اول ) را داخل توالت تخليه كرده و حدود 30 ميلي ليتر ( حداقل نصف ظرف نمونه ) از آن را جمع آوري نماييد . توجه داشته باشيد كه ظرف مذكور تحت هيچ عنوان با پوست اطراف ناحيه تناسلي تماس پيدا نكند .

9 – درب ظرف را بسته و آن را به آزمايشگاه تحويل دهيد 0

10 – در صورتي كه نمونه خارج از آزمايشگاه تهيه مي شود ، لازم است تا به سرعت به آزمايشگاه ارسال شده و تا آن زمان در جاي خنك نگهداري شود .

11 – بهتر است در صورت امكان شب پيش از نمونه گرفتن حمام كنيد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *